Rozważania dotyczące portfela energii odnawialnej

Rozważania dotyczące portfela energii odnawialnej

Termin „odnawialne” opisuje źródło energii, które choć może być uzupełniane z powietrza, nie wyczerpuje się z czasem. W przeciwieństwie do tego, odnawialne źródło energii, zwane również odnawialnym źródłem przepływu, to źródło energii, które będzie uzupełniać się w skończonym czasie, poprzez naturalną reprodukcję lub inne naturalne procesy w nieokreślonym czasie na poziomie człowieka. Źródło energii jest odnawialne, jeśli może być odtwarzane ponownie bez wyczerpania lub wyczerpania. Ponieważ większość odnawialnych źródeł energii nie wyczerpuje swoich podaży, uważa się je za przyjazną dla środowiska formę energii.

Jedną z najczęściej stosowanych form odnawialnych źródeł energii są promienie słoneczne. Ciepło wydzielane przez słońce jest uważane za odnawialne źródło energii, ponieważ można je uzupełniać w nieskończoność, w przeciwieństwie do wielu paliw kopalnych, które trzeba wiercić, aby uzyskać więcej ropy lub gazu. Dopóki jest słońce, jest ciepło. Ciepło to można zamienić na energię elektryczną lub ciepło przydatne w Twoim domu. Wykorzystuje się wiele sposobów konwersji ciepła słonecznego na energię elektryczną, w tym panele słoneczne lub kolektory termiczne.

Inną formą energii odnawialnej jest wiatr. Chociaż znaczna część światowej energii wiatrowej jest wykorzystywana do produkcji energii, a nie do wytwarzania energii elektrycznej, istnieją pewne odnawialne źródła energii, które mogą potencjalnie zastąpić część energii wiatrowej. Najczęściej stosowanymi odnawialnymi źródłami energii są energia słoneczna i generatory turbin wiatrowych. Te dwa rodzaje zasobów odnawialnych zostały przetestowane pod kątem niezawodności i wydajności. Podczas gdy systemy energii słonecznej doświadczyły wielu awarii na przestrzeni lat, generatory turbin wiatrowych nadal działają niezawodnie, dostarczając energię elektryczną. Obecnie w Stanach Zjednoczonych istnieją plany budowy elektrowni wytwarzających energię ze źródeł odnawialnych.
Trzecim popularnym źródłem energii odnawialnej jest energia geotermalna. Systemy geotermalne wykorzystują ciepło z Ziemi zmagazynowane w glebie do produkcji energii elektrycznej. Systemy te dobrze sprawdzają się w cieplejszym klimacie, gdzie ziemia może pochłaniać ciepło przez dni i tygodnie. Najczęściej budowane systemy geotermalne są zakładane na obszarach miejskich lub na polach na obszarach wiejskich. Jednak w ostatnich latach systemy te wzrosło zainteresowanie ze względu na fakt, że globalne ocieplenie spowodowało wzrost zaniepokojenia wpływem gazów cieplarnianych na klimat Ziemi.

Jedną z najnowszych form odnawialnych źródeł energii jest energia wodna. Wokół rzek można zbudować szeroką gamę zapór, aby zamienić wodę w użyteczne źródło energii. W większości przypadków energia wodna jest wykorzystywana do przekształcania płynącej wody w stały prąd elektryczny, a nie do bezpośredniego wytwarzania energii elektrycznej poprzez spalanie paliw kopalnych. Jednym z największych problemów związanych z wykorzystaniem energii wodnej do wytwarzania energii elektrycznej jest to, że nasze potrzeby energetyczne są bardzo uzależnione od energii wodnej.

Ta platforma energii odnawialnej oferuje szereg opcji budowania zdywersyfikowanego portfela energii odnawialnej. Umożliwia również dostosowanie portfela na podstawie oceny ogólnej dostępności zasobów dla określonej technologii. Przeglądając swoje prognozy inwestycyjne na następne kilka lat, możesz łatwiej określić, czy Twoja elektrownia wodna lub jakakolwiek inna forma projektu energii odnawialnej powinna zostać uwzględniona w Twoim portfelu energii odnawialnej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Top